5 zasad bezpieczeństwa w internecie

Bardzo dużo ludzi, którzy na co dzień korzysta z Internetu nie zdają sobie sprawy z tego, że jest to niebezpieczne. Jednak dużo osób to bagatelizuje. Niestety to jest błąd. Nigdy w stu procentach nie jesteśmy bezpieczni w sieci i każdy powinien o tym wiedzieć. Bez wyjątku. Są zasady bezpieczeństwa, które powinien znać każdy użytkownik. Jakie to są? Tego będzie można dowiedzieć się z niniejszego artykułu. Są one naprawdę bardzo ważne.


5 zasad bezpieczeństwa w Internecie  
Na pewno każdy zdaje sobie sprawę z tego, że Internet stał się nieodłącznym elementem w naszej codzienności. Bez niego nie da się już normalnie funkcjonować. Jak to zauważyć? To proste. To, co jeszcze niedawno robiliśmy w sposób tradycyjny, dziś szybko i sprawnie można wykonać  wirtualnie. Obecnie w sieci robimy różne rzeczy, między innymi: zakupy, słuchamy muzyki, oglądamy  filmy i seriale, zapłacimy rachunki. Nawet możemy kontaktować się z rodziną poprzez korzystanie z różnych portali społecznościowych. Dodatkowo dzieci korzystają z niego podczas nauki. Wszystko dlatego, iż jest dość nieocenionym źródłem wiedzy. Pełni  on zarówno funkcję poznawczą, społeczną jak i oczywiście rozrywkową. Warto zatem poznać podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Oto najważniejsze z nich:

1. Powinniśmy strzec się wirusów komputerowych – Jeśli ktoś chce korzystać z sieci to powinien zaopatrzyć się w dobry program antywirusowy. Wszystko dlatego, że nie wszystkie strony pochodzą z bezpiecznych źródeł. Nawet jak pobierzemy grę czy piosenkę może to zrobić z wirusem. Dlatego dobrze jest mieć taki program. Jeśli nie zainstalujemy go to poprzez wirusa możemy stracić wszystkie dane, jakie posiadamy na urządzeniu.

2. W skuteczny sposób chroń swoje dane – Pod żadnym pozorem nie powinno się podawać w Internecie swoich danych osobowych. Jeśli zaznaczymy różne zgody marketingowe to możemy być pewni, że od teraz będą nas nękać różnymi ofertami.

3. Powinniśmy także uważać na internetowe znajomości – Nie wszyscy są tymi, za kogo się podają. W Internecie łatwo się pod kogoś podszyć. Dlatego nie powinniśmy zdradzać wszystkich ważnych informacji. Nie powinniśmy być wylewni. Warto zachować dystans i ostrożność.

4. Warto zakładać hasła i inne szyfrowanie – Pod żadnym pozorem nie powinniśmy zostawiać haseł zapisanych gdzieś na widoku. Dodatkowo nikt inny nie powinien ich mieć. Hasła powinny być trudne do odszyfrowania i składać się z małych i dużych liter, cyfr i znaków specjalnych. To znacznie utrudni ich złamanie.

5. Chroń swoje dzieci przed niebezpieczeństwem – Nie powinniśmy będąc rodzicem dawać dzieciom całkowitej wolności w sieci. Dlatego warto śledzić ich aktywność i założyć blokadę rodzicielską na strony, gdzie jest niedozwolona treść.

Add a Comment