Czego nie może z komputerem robić pracownik w firmie?

Chyba nie ma w dzisiejszych czasach firmy, która by nie korzystała z komputerów. A skoro jest komputer to i jest podłączenie do sieci. Jednak nie każdy pracodawca zdaje sobie sprawę, że pracownicy często wykorzystują czas w pracy na robienie prywatnych zakupów lub nawet na grach.

Tego oczywiście nie można robić, tym bardziej w godzinach pracy. Dlatego bardzo dużo Pracodawców decyduje się na wprowadzenie monitorowania komputerów. To dobry sposób na sprawdzenie co tak naprawdę robią nasi pracownicy. Jednak obowiązkiem jest oczywiście poinformowanie pracowników o takiej decyzji. Bez ich zgody nie można czegoś takiego wprowadzić w życie. Jednak mimo wszystko dużo pracowników nic sobie z tego nie robi i dalej używa komputera do celów prywatnych. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić Czego nie może z komputerem robić pracownik w firmie? Jest to bardzo ważne. Dlatego każdy kto w pracy ma służbowy komputer powinien wiedzieć czego nie może robić w pracy.

Czego  pracownik nie może robić na komputerze służbowym?

Czy ktoś posiadając służbowy komputer zastanawiał się kiedykolwiek czego nie powinno się robić z komputerem? Pewnie nie. Otóż na pewno do takich ważnych informacji można zaliczyć między innymi:

1. Zakaz podłączania nośników USB i innych płyt, które nie pochodzą z Firmy – Często Firmy zabezpieczają się w ten sposób, gdyż ludzie korzystają z prywatnych pendrive’ów. Przecież nie wiadomo czy nie mają na nich żadnych szkodliwych plików ani wirusów.

2. Zakaz instalowania wtyczek lub innych programów samodzielnie – To jest ważne, gdyż jeśli potrzebujemy jakąś wtyczkę lub coś nie działa nie powinniśmy robić tego samodzielnie. Trzeba takie sprawy zgłaszać do firmowego informatyka.

3. Zakaz słuchania muzyki ze stron typu YouTube.

4. Nie można przeglądać portali społecznościowych ani innych stron z zakupami podczas pracy na służbowym sprzęcie.

5. Nie można zabierać komputera do domu i samodzielnie go naprawiać.

6. Nie wolno trzymać prywatnych zdjęć ani haseł na komputerze służbowym.

7. Nie powinno się trzymać na komputerze wyciągów bankowych ani własnego CV.

Add a Comment