Główne zagrożenia w sieci

Internet w dzisiejszych czasach stanowi szczególną rolę. Wszystko dlatego, że technologia poszła znacznie do przodu i teraz coraz więcej spraw człowiek jest po prostu w stanie załatwić bez wychodzenia z domu. To jest bardzo wygodne, jednak dość niebezpieczne. Dlatego też trzeba uważać. Nie każdy w ogóle zdaje sobie sprawę z tego, że istnieją zagrożenia w sieci. Dlatego też warto, aby każdy zapoznał się z treścią niniejszego artykułu. To właśnie tutaj zostaną opisane główne zagrożenia w sieci. Dlatego też każdy powinien zapoznać się z treścią.

Jakie są zagrożenia w Internecie?

Warto na początku wspomnieć, iż każdy kto surfuje  w Internecie, musi mieć się na baczności. Zagrożeń jest pełno wszędzie. Nawet na z powozu niewinnej stronie. Jakie zatem możemy wymienić zagrożenia w sieci? Do najważniejszych zaliczymy przede wszystkim:

1. Wirus komputerowy – mogą one rozpowszechnić się w różny sposób; może to być za pomocą nośnika USB, maila czy poprzez przeglądanie stron z nieznanych źródeł.
2. Hasło zapamiętane w przeglądarce – Dużo ludzi, którzy korzystają z Internetu lubią jak ich hasła do portali czy poczty internetowej zostają zapisane na komputerze. A to tylko ułatwienie dla złodzieja.
3. Naruszenie prywatności, stalking – W tym przypadku chodzi o chwalenie się różnym rzeczami z życia na portalach społecznościowych. Czy są to zdjęcia czy inne rzeczy. Mogą one być wykorzystane do zniszczenia naszego wizerunku. Tutaj stalker w łatwy sposób może podszyć się pod naszych znajomych i wyciągnąć od nas więcej danych.
4. Hakerzy – To osoby, które znają się bardzo dobrze na komputerach i ogólnie technologii. Są oni w stanie dostać się do różnych systemów komputerowych w celu przejęcia nad nimi kontroli i wykradzeniu wrażliwych, tajnych danych.
5. Spam – Jest to nic innego jak niechciana poczta. Złodzieje liczą, ze ktoś przez przypadek otworzy tą wiadomość i będą mogli zainfekować komputer.
6. Pedofilia – Takie osoby działają na różnych portalach i forach, często podszywając się pod kogoś innego. Dzieci powinny na nich szczególnie uważać.
7. Bezpieczeństwo danych – W tym przypadku ludzie lubią przechowywać na swoich urządzeniach pliki, które są prywatne lub służbowe. Niestety w tym przypadku może zdarzyć się tak, że dane zostaną niestety utracone.
8. Fałszywe oprogramowanie ochronne – Często użytkownicy dostają wiadomości typu Twój komputer jest zainfekowany, skorzystaj z naszego oprogramowania. Jednak trzeba zaznaczyć, że tego typu wiadomości często nie są prawdziwe. Warto uważać.
9. Fałszywe witryny i wyłudzanie danych – Coraz częściej użytkownicy dostają maile ze stron, które podszywają się pod bank. Są podobne, ale jednak się różnią.
10. Otwarte sieci Wifi – Zazwyczaj występują w galeriach czy restauracjach. Jeśli mamy dostęp do tego typu sieci, nigdy ale to przenigdy nie wolno robić przez nie żadnych przelewów czy zakupów.
Jak widać zagrożeń jest naprawdę wiele. Dlatego z internetu trzeba korzystać mądrze.

Add a Comment